Czy warto wysłać dziecko na wycieczkę szkolną?

Już niedługo pierwszy szkolny dzwonek, a wraz z nim pojawią się propozycje wyjazdów klasowych. Choć rodziców czeka spory wydatek związany z zapewnieniem szkolnej wyprawki, warto zainwestować w wycieczkę szkolną, która da dziecku znacznie więcej, niż tradycyjna edukacja.

Motywacja do nauki wycieczki

Sporym walorem wycieczek szkolnych jest niestandardowa edukacja, a więc poszerzanie wiedzy przez doświadczenie, obcowanie z zabytkami i poznawanie świata z bliska, a nie ze szkolnych podręczników. Informacje przekazane w sposób interesujący, co zwiększa motywację do zdobywania nowej wiedzy i na dłużej zapada ona w pamięci.

Integracja uczniów i nauczycieli

Poza walorami edukacyjnymi, wycieczka szkolna jest wspaniałą okazją do integracji uczniów i nauczycieli, poznania się od i przebywania w dogodnych do nawiązywania przyjaźni warunkach. Dlatego gdy dziecko rozpoczyna edukację, warto wysłać je na pierwszy wyjazd z klasą, by potem nie odstawało od grupy i nie zostało odrzucone przez rówieśników.

Nauka języka na zagranicznych warsztatach

Współczesna oferta szkolnych wycieczek znacznie wykracza poza zwiedzanie kopalni soli, te kilka dni może stać się okazją do nauki języka i poznawania zagranicznych metropolii. Wszystko za sprawą warsztatów językowych, organizowanych przez Polską Agencję Turystyczną ATAS.

Młodzież ma do wyboru aktywną naukę języka obcego w Niemczech, Londynie lub na Malcie. Walorem zagranicznej wycieczki szkolnej jest żywy kontakt z językiem, a także przebywanie w towarzystwie międzynarodowym.

Dzieci mieszkają u rodzin goszczących w pokojach kilkuosobowych, dzięki czemu mają okazję poznać życie i mentalność danej kultury od podszewki.

Wycieczka szkolna to niezapomniana przygoda, często wspominana przez uczniów jako najbardziej emocjonujące i pozytywne przeżycie szkolnych lat. Odpowiednio dobrany program wycieczki szkolnej  pozwoli rozbudzić pasje uczestników i zachęcić do nauki geografii, historii oraz języka po powrocie z wyjazdu.

10 myśli na temat “Czy warto wysłać dziecko na wycieczkę szkolną?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *