Kreatywne zabawy rozwijają umysł małych dzieci!!!

Klocki Lego są bardzo rozpoznawalne i uwielbiane są przez nasze pociechy. Wynika to z faktu, iż są z dziećmi od paru lat. Klocki Lego posiadają w sobie to „coś”, czego inne gry mogą im tylko zazdrościć. W szczególności są one dla dzieci, które są w początkowym etapie rozwoju dziecka, kiedy to ich mózg się rozwija. Dzięki tym klockom nasza pociecha może być z dnia na dzień coraz to bardziej bystra. Ale ostrzeżenie! Klocki Lego niestety są dosyć niewielkich rozmiarów, z tego powodu też należy uważać, aby nie zostały włożone do buzi przez nasze pociechy. Każdy rodzic wie o tym doskonale jak bardzo dzieci uwielbiają wkładać do swojej buzi przeróżne przedmioty, żeby móc je dotknąć czy też czuć, więc zabawa takimi klockami, w szczególności w wieku dosyć młodym nie jest zbyt fajnym pomysłem. A jeżeli już, to tylko w obecności rodziców, tak aby mieć pewność, iż nic złego się nie stanie.

Zabawki kreatywne, to takie, które poszerzają rozum małych dzieci co jest wskazane, zwłaszcza w obecnych czasach, gdzie sporo małych dzieci jest niestety zwykle manipulowana przez telewizję czy też sieć. Rzecz jasna nie jest tak, że wirtualny świat czy inne media mają nie dobry wpływ na młodych ludzi, ale kiedy oglądamy je w bardzo dużych ilościach możemy wyrządzić swojemu układowi nerwowemu niezbyt sporo korzystnych rzeczy. Telewizja zwykle hamuje rozwój pociechy – rozwój mózgu. Nie tyczy się to kanałów typowo edukacyjnych czy też bajek – nie jest to bardzo złe, lecz musimy wiedzieć o tym, że co za dużo to niezdrowo. Korzystniej jest skupić się na bawieniu się z naszym dzieckiem, na przykład na placu zabaw, zmotywować do uprawy sportów, albo też gry na danym instrumencie. Oczywiście, nic na siłę. Jeśli nasza pociecha nie ma chęci czegoś zrobić, powinniśmy go do tego nie zmuszać na siłę. Wręcz przeciwnie. Niech nasze dziecko wybierze samo, to co mu najbardziej odpowiada.

13 myśli na temat “Kreatywne zabawy rozwijają umysł małych dzieci!!!”

  1. Uwielbiam witryny-bardzo łatwy przyjemny i wiele do zobaczenia! Mam dokładnie korzystających bloga. Ja też jestem początkujący blog blogger, ale wciąż jestem nowy na całą sprawę. Czy macie jakieś punkty bloga pisarzy po raz pierwszy I tak naprawdę to doceniam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *