Najmodniejsze zabawki dla chłopca i dziewczynki

Choć czasem trudno nam to sobie uświadomić, moda jest pojęciem odnoszącym się nie tylko do ubioru, butów, wystroju mieszkań itp. Dotyczy ona także zabawek dla dzieci. Niektóre z nich są niepodważalnymi hitami od dziesięcioleci, inne natomiast stosunkowo niedawno zawładnęły sercami naszych pociech. Oto kilka najmodniejszych zabawek.

Bakugany i Goromiti

Są to figurki fantastycznych stworów, które mogą być samodzielnymi zabawkami lub stanowić dodatek do gier planszowych. Jednak aby wygrać w grze, jedna postać nie wystarczy. Producenci sprytnie wykorzystali skłonność maluchów do kolekcjonowania, tworząc dodatkowe akcesoria, na przykład kulkę do kąpieli z zawartą wewnątrz figurką.

Klocki Lego

Klocki Lego, które kupić możemy np. w sklepie Merlin, to ponadczasowa zabawka, którą chętnie bawią się dzieci w każdym wieku. Mnogość zestawów może zawrócić w głowie, ale dzięki temu możemy wybrać coś odpowiedniego zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Uwaga, nie każdy z tych zabawek wyrasta! Na szczęście są także zaawansowane komplety, które sprawią wiele przyjemności dorosłym fanom.

Lalka Barbie

Choć jej wygląd ma niewiele wspólnego z rzeczywistym wyglądem kobiety, barbie jest ukochaną lalką dziewczynek na całym świecie. Dzięki niej mogą one wcielić się w dowolną postać oraz rozwijać wyobraźnię (w trakcie szycia nowych strojów, wymyślania skomplikowanych fryzur oraz układania fabuły zabawy) i zdolności manualne.

Hot Wheels

To z kolei jest niezaprzeczalny hit wśród chłopców. Dzięki specjalnej wyrzutni sprężynowej wbudowanej w tor wyścigowy dołączone do zestawu resoraki nabierają prędkości. O tym, które auto zwyciężyło, informuje sygnalizacja znajdująca się na mecie. Tor Ferrari zapewni wiele godzin zabawy także starszym chłopcom, a nawet tatusiom.

Interaktywne bobaski

Współczesne lalki-bobaski mają wbudowanych wiele funkcji. Potrafią mówić, jeść i siusiać, dzięki czemu są dla dzieci o wiele bardziej atrakcyjne niż lalki z naszego dzieciństwa. I choć zasada jest ta sama (mała „mama” musi się zająć swoim „dzieckiem”) to w obecnej wersji zabawka nie pozostawia zbyt wiele miejsca dla wyobraźni.

Zabawki w stylu retro

Coraz częściej można odnaleźć na sklepowych półkach zabawki, które pamiętamy z własnego dzieciństwa. Odświeżone, dostosowane do współczesnych realiów wersje klasycznych misiów, lalek czy gier sprawią dzieciom nie mniej frajdy niż nowoczesne cacka. Tym bardziej ich rodzicom.

17 myśli na temat “Najmodniejsze zabawki dla chłopca i dziewczynki”

  1. Witam, myślę, że widziałem cię odwiedził mojego bloga, więc przyszedł, aby przywrócić pożądanie . Stara się znaleźć rzeczy do zwiększenia mojej stronie internetowej! Zakładam jej wystarczająco dobre, aby korzystać z niektórych swoich koncepcjach !!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *