Najmodniejsze zabawki dla chłopca i dziewczynki

Choć czasem trudno nam to sobie uświadomić, moda jest pojęciem odnoszącym się nie tylko do ubioru, butów, wystroju mieszkań itp. Dotyczy ona także zabawek dla dzieci. Niektóre z nich są niepodważalnymi hitami od dziesięcioleci, inne natomiast stosunkowo niedawno zawładnęły sercami naszych pociech. Oto kilka najmodniejszych zabawek.

Bakugany i Goromiti

Są to figurki fantastycznych stworów, które mogą być samodzielnymi zabawkami lub stanowić dodatek do gier planszowych. Jednak aby wygrać w grze, jedna postać nie wystarczy. Producenci sprytnie wykorzystali skłonność maluchów do kolekcjonowania, tworząc dodatkowe akcesoria, na przykład kulkę do kąpieli z zawartą wewnątrz figurką.

Klocki Lego

Klocki Lego, które kupić możemy np. w sklepie Merlin, to ponadczasowa zabawka, którą chętnie bawią się dzieci w każdym wieku. Mnogość zestawów może zawrócić w głowie, ale dzięki temu możemy wybrać coś odpowiedniego zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Uwaga, nie każdy z tych zabawek wyrasta! Na szczęście są także zaawansowane komplety, które sprawią wiele przyjemności dorosłym fanom.

Lalka Barbie

Choć jej wygląd ma niewiele wspólnego z rzeczywistym wyglądem kobiety, barbie jest ukochaną lalką dziewczynek na całym świecie. Dzięki niej mogą one wcielić się w dowolną postać oraz rozwijać wyobraźnię (w trakcie szycia nowych strojów, wymyślania skomplikowanych fryzur oraz układania fabuły zabawy) i zdolności manualne.

Hot Wheels

To z kolei jest niezaprzeczalny hit wśród chłopców. Dzięki specjalnej wyrzutni sprężynowej wbudowanej w tor wyścigowy dołączone do zestawu resoraki nabierają prędkości. O tym, które auto zwyciężyło, informuje sygnalizacja znajdująca się na mecie. Tor Ferrari zapewni wiele godzin zabawy także starszym chłopcom, a nawet tatusiom.

Interaktywne bobaski

Współczesne lalki-bobaski mają wbudowanych wiele funkcji. Potrafią mówić, jeść i siusiać, dzięki czemu są dla dzieci o wiele bardziej atrakcyjne niż lalki z naszego dzieciństwa. I choć zasada jest ta sama (mała „mama” musi się zająć swoim „dzieckiem”) to w obecnej wersji zabawka nie pozostawia zbyt wiele miejsca dla wyobraźni.

Zabawki w stylu retro

Coraz częściej można odnaleźć na sklepowych półkach zabawki, które pamiętamy z własnego dzieciństwa. Odświeżone, dostosowane do współczesnych realiów wersje klasycznych misiów, lalek czy gier sprawią dzieciom nie mniej frajdy niż nowoczesne cacka. Tym bardziej ich rodzicom.

6 Responses to Najmodniejsze zabawki dla chłopca i dziewczynki

 1. Kwiryna pisze:

  również napisze komentarz. Fajna stronka. Pozdrawiam

 2. Serafin pisze:

  też wpisze komentarz. Fajna stronka. Pozdrawiam

 3. Horacjusz pisze:

  Biorę się za odczytywanie…

 4. Waldemara pisze:

  Nie wiem, czy to takie zajmujące…

 5. Chociesław pisze:

  Fascynujące, lecz generalnie to znam bardziej interesujące nowiny.

 6. Bogumir pisze:

  Właściwie się z tym zgadzam, chociaż nie całkiem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *