Zdjęcia niemowlaka

Niemowlaki są takie słodkie, dlatego warto zrobić wszystko żeby w tym czasie została wykonana fotografia rodzinna, bo tych chwil inaczej nie można będzie zatrzymać. To jedyny sposób żeby znaleźć skuteczne rozwiązanie, dlatego wybierając fotografa można będzie uwiecznić nasze małe dziecko na zdjęciach. Jeśli szukamy fotografa to sprawdźmy najbliższe okolice, bo przecież nie chcemy z niemowlakiem jeździć gdzieś daleko. Jeśli dziecko byłoby większe to można jechać nawet nad morze mieszkając w górach. Może też to być stolica, albo Płock. To nasz wybór i to my płacimy za wszystko, ale ważne jest to żeby fotografia rodzinna Puck i okolice była wykonana tak dobrze jak to tylko jest możliwe. Tylko wtedy będziemy jeszcze bardziej zadowoleni.

Na co zwracać uwagę

Tak jak zostało to już wcześniej wspomniane na najbliższą okolice i to czy jest blisko fotograf. Profesjonalista wie jak ustawić nas i nasze dziecko tak żeby efekt był jeszcze lepszy. Fotograf Płock musi mieć doświadczenie i musi czuć się w takich zdjęcia bardzo dobrze.

Pieniądze z tytułu urodzenia dziecka

Wraz z pojawieniem się na świecie nowego członka rodziny młodzi rodzice muszą podołać nowym wyzwaniom, w tym także finansowym. Skąd wziąć na to pieniądze?

Ile kosztuje dziecko?

Żadnego rodzica nie trzeba przekonywać, że utrzymanie dziecka to poważny wydatek. Już na etapie ciąży kobieta wydaje pieniądze na kosmetyki, lekarstwa i inne, równie potrzebne rzeczy. Należy zaopatrzyć je w potrzebne ubranka, pieluszki, kosmetyki i inne wyposażenie, takie jak: łóżeczko lub kołyskę, wózek. Wydawać by się mogło, że im dziecko większe, tym mniej na nie wydajemy, ale rodzice większych pociech twierdzą, że wcale tak nie jest.

Ile kosztuje wychowanie dziecka od chwili narodzin do 20 roku życia? Na to pytanie odpowiada raport Centrum im. Adama Smitha z 2012 roku, przytaczany przez „Gazetę Wyborczą”: „Utrzymanie i wychowanie dziecka do 20. roku życia pochłania ok. 176 tys. zł. Koszt wychowania każdego kolejnego dziecka jest mniejszy” (źródło:http://wyborcza.pl/1,87648,15900402,Dziecko_ssie_kase_od_malego__Ile_nas_kosztuje___CYKL.html).

Szacuje się, że w przypadku drugiego dziecka rodzice wydają na jego utrzymanie o 20 proc. mniej. Koszt utrzymania dwójki dzieci to około 317 tys. zł, a trojga – 422 tys. zł. Na czwórkę dzieci w ciągu 20 pierwszych lat życia pociech rodzice wydadzą ponad pół miliona złotych.

Raport ekspertów nie pozostawia złudzeń – wielu młodych ludzi na dziecko po prostu nie będzie stać. Nie będą w stanie podołać wydatkom nawet w okresie pierwszego roku życia dziecka.

Pieniądze dla młodych rodziców

Wielu świeżo upieczonych rodziców nie zdaje sobie sprawy, że przysługują im pewne świadczenia z tytułu urodzenia dziecka. Pierwszym z nich będzie tzw. becikowe, czyli jednorazowa zapomoga. Przysługuje matce, ojcu lub opiekunowi prawnemu dziecka na jego wniosek. Becikowe uzyskają rodzice, u których miesięczny dochód na członka rodziny nie przekracza 1922 zł. Aby otrzymać zapomogę, kobieta dodatkowo musi udokumentować, że co najmniej od dziesiątego tygodnia ciąży znajdowała się pod opieką lekarza ginekologa.

Oprócz becikowego rodzice mogą otrzymać dodatek w postaci zasiłku rodzinnego. Dodatek jest wypłacany przez pracodawcę lub Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Jeśli rodzice objęci są grupowym ubezpieczeniem na życie, np. w firmie ubezpieczeniowej Signal Iduna, mają prawo do otrzymania świadczenia z tytułu urodzenia dziecka z posiadanej polisy.