Zagrożenia dzieci i młodzieży w czasie wolnym

Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego jak trudno wyjść z nałogu dopóki sami się nie przekonają. Co z tego, że są kampanie, które mówią o skutkach picia i zażywania narkotyków skoro niewiele osób to wzrusza. Na papierosach jest naklejka, że zabijają i co to daje? Człowiek to charakterystyczna istotna, która wszystko wie lepiej i która na pewno musi sama spróbować żeby się przekonać. Jedna osoba może w weekendy zażywać narkotyki i nic jej nie będzie, a druga spróbuje raz i jest po wszystkim. Najgorsze jest to, że kiedy człowiek czuje się po alkoholu czy narkotykach lepiej, to chce to uczucie zachować na zawsze. Wszystko ma swoje konsekwencje i jeśli zacznie się brać czegoś za dużo to trzeba będzie uważać na skutki uboczne. O tym oczywiście nikt nie myśli, bo teraz jest tak super, że na pewno tak będzie przez cały czas, a kto nie pije i nie bierze narkotyków ten wiele traci.

Skutki picia alkoholu

Alkohol prowadzi każdy organizm do śmierci. To tylko kwestia czasu, kiedy się to stanie. Niektóre osoby zapijają się w młodym wieku, bo przesadziły z ilością i na ratunek jest już zdecydowanie za późno. Inne powoli zabijają się prowadząc do zgonu. Mała dawka alkoholu nikomu jeszcze nie zaszkodziła, ale duża niszczy dosłownie wszystko. Osoba uzależniona od alkoholu w pewnym momencie ma uszkodzone praktycznie wszystkie narządy w swoim ciele. Przestaje pracować wątroba, nerki, trzustka. Nawet pomoc lekarzy nic może nie dać, bo jest za późno. Trzeba było zainteresować się tym tematem kilka lat temu, a nie teraz, kiedy stoimy nad grobem.

Skutki zażywania narkotyków
Kiedy zaczynamy zażywać narkotyki wydaje nam się, że świat jest o wiele piękniejszy. To tak naprawdę oszukiwanie naszego mózgu, bo w pewnym momencie trzeba będzie wrócić do tej szarej rzeczywistości. Osoby, które od dłuższego czasu zażywają różnego typu narkotyki mają wielki problem ze swoją psychiką. Wydaje im się, że ktoś je śledzi, widzą cienie, słyszą głosy.  Dokładne objawy są opisane na stronie leczyc.pl/doniesienia/. Najczęściej takie problemy kończą się samobójstwami albo śmiercią przez wyniszczenie organizmu.