Najmodniejsze zabawki dla chłopca i dziewczynki

Choć czasem trudno nam to sobie uświadomić, moda jest pojęciem odnoszącym się nie tylko do ubioru, butów, wystroju mieszkań itp. Dotyczy ona także zabawek dla dzieci. Niektóre z nich są niepodważalnymi hitami od dziesięcioleci, inne natomiast stosunkowo niedawno zawładnęły sercami naszych pociech. Oto kilka najmodniejszych zabawek.

Bakugany i Goromiti

Są to figurki fantastycznych stworów, które mogą być samodzielnymi zabawkami lub stanowić dodatek do gier planszowych. Jednak aby wygrać w grze, jedna postać nie wystarczy. Producenci sprytnie wykorzystali skłonność maluchów do kolekcjonowania, tworząc dodatkowe akcesoria, na przykład kulkę do kąpieli z zawartą wewnątrz figurką.

Klocki Lego

Klocki Lego, które kupić możemy np. w sklepie Merlin, to ponadczasowa zabawka, którą chętnie bawią się dzieci w każdym wieku. Mnogość zestawów może zawrócić w głowie, ale dzięki temu możemy wybrać coś odpowiedniego zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Uwaga, nie każdy z tych zabawek wyrasta! Na szczęście są także zaawansowane komplety, które sprawią wiele przyjemności dorosłym fanom.

Lalka Barbie

Choć jej wygląd ma niewiele wspólnego z rzeczywistym wyglądem kobiety, barbie jest ukochaną lalką dziewczynek na całym świecie. Dzięki niej mogą one wcielić się w dowolną postać oraz rozwijać wyobraźnię (w trakcie szycia nowych strojów, wymyślania skomplikowanych fryzur oraz układania fabuły zabawy) i zdolności manualne.

Hot Wheels

To z kolei jest niezaprzeczalny hit wśród chłopców. Dzięki specjalnej wyrzutni sprężynowej wbudowanej w tor wyścigowy dołączone do zestawu resoraki nabierają prędkości. O tym, które auto zwyciężyło, informuje sygnalizacja znajdująca się na mecie. Tor Ferrari zapewni wiele godzin zabawy także starszym chłopcom, a nawet tatusiom.

Interaktywne bobaski

Współczesne lalki-bobaski mają wbudowanych wiele funkcji. Potrafią mówić, jeść i siusiać, dzięki czemu są dla dzieci o wiele bardziej atrakcyjne niż lalki z naszego dzieciństwa. I choć zasada jest ta sama (mała „mama” musi się zająć swoim „dzieckiem”) to w obecnej wersji zabawka nie pozostawia zbyt wiele miejsca dla wyobraźni.

Zabawki w stylu retro

Coraz częściej można odnaleźć na sklepowych półkach zabawki, które pamiętamy z własnego dzieciństwa. Odświeżone, dostosowane do współczesnych realiów wersje klasycznych misiów, lalek czy gier sprawią dzieciom nie mniej frajdy niż nowoczesne cacka. Tym bardziej ich rodzicom.

Dzień dziecka

Wraz ze zbliżającym się dniem dziecka bardzo wiele osób czuje się zagubionych jeśli chodzi o zakup prezentu. Jednak prawda jest taka, że z chwilą gdy troszkę na ten temat poczytamy będzie nam o wiele łatwiej podjąć taką decyzję.

Dla malutkiego dziecka ciekawym rozwiązaniem będzie maskotka-przytulanka, bądź też pozytywka. Ciekawym rozwiązaniem może się okazać grzechotka bądź też gryzak. Obecnie jest pełno przeróżnego rodzaju zabawek tego rodzaju, co sprawia, że dla każdego znajdzie się coś właściwego. Jeżeli ktoś chce wydać troszkę więcej pieniędzy może zakupić matę edukacyjną, z której naprawdę można będzie często korzystać.

Starsze dziecko

Dla troszkę większego dziecka można zakupić samochodzik bądź też lalkę. Interesującym prezentem będzie się mój okazać pluszak mówiący który pomoże dziecku nauczyć się liczyć czy też będzie śpiewał różne piosenki.

Nastolatek

Tutaj może się pojawić pewien problem, gdyż zależy wszystko od zainteresowań takiego młodego człowieka. Można więc skusić się na zestaw kosmetyków, książkę bądź też grę. Warto jednak wcześniej zastanowić się co będzie najbardziej odpowiednie, a następnie udać się na takie zakupy.